Dlaczego pellet drożeje?

Ostatnie miesiące przyniosły drastyczne podwyżki cen drewna w kraju. Jest to surowiec wykorzystywany do produkcji pelletu, a co za tym idzie i cena pelletu poszybowała w roku 2022.

Drewno drożeje już od 2021. Do tego dochodzi sytuacja ekonomiczna, szalejąca inflacja i coraz wyższe koszty energii czy paliwa. Co więcej, na rynku panuje przekonanie, że wysokie ceny drewna są skutkiem zasad sprzedaży drewna, wprowadzonych przez Lasy Państwowe. Eksport drewna z Polski wzrósł w ostatnim czasie, co również wpłynęło negatywnie na ceny surowca w kraju.

Należy również wziąć pod uwagę wzrastające ceny opakowań, które są najwyższe od lat.

Cena pelletu

Dane Polskiego Alarmu Smogowego wskazują na średni wzrost ceny pelletu od I 2021 o niemal 90%. Co gorsza, nie widać na horyzoncie zmian na lepsze.

Obecnie cena pelletu za tonę waha się w okolicach 2000 zł brutto.

Użytkownicy pieców opalanych pelletem mogą znaleźć na rynku pellet tani, który budzi wiele wątpliwości co do jego jakości. Odradzamy zakup takiego pelletu, ze względu na możliwość występowania w nim trujących dodatków, które niszczą zarówno nasze zdrowie jak i zanieczyszczają powietrze.

W PALTERM cena pelletu za tonę wynosi obecnie 1750 zł netto (65 worków / 975 kg). Co więcej w przypadku zakupu całej palety transport jest gratis na terenie kraju.

W naszym sklepie online można kupić pellet zarówno w workach 15kg lub całe palety tego ekologicznego paliwa.

Jeśli macie Państwo pytania to zachęcamy do kontaktu.

Również do przeczytania